07 July 2008

Punased kalad merelainetesNeid "merelaineid" ja "punaseid kalu" tegin juba ammu. Tegin siis lihtsalt proovimise mõttes huvitavaid kujundeid ja katsetasin põnevaid värve. Sinise-valge triibulised keeruga 'kihvakesed' tulid juhuslikult sellised välja. Kasutasin ühtlase värviüleminekuga sinise-valget FIMO savi. Sinised ümarad pärlid on kaelakee keskel tumedamad ning äärtesse lähevad järjest heledamaks, lisaks on kõik täpselt ühesuurused. Sellise tulemuse sain nii, et kasutasin vormi, et lahtirullitud FIMO'st välja lõigata 1 osa sinist ja 5 osa valget, järgmisel real 2 osa sinist ja 4 osa valget, jne. Kui pärlid juba küpsetatud olid, siis ladusin ritta ja järjestasin värvi järgi.
"Punased kalad" on tehtud läbikumavast punasest FIMO-st, kuhu lisasin soola. Nii sain küpsetatud pärlid vees soolast puhtaks pesta ja pärli pinnale jäid augukesed.

Kaelakee ja käevõru tegin vasksete vidinatega. Kusjuures kasutasin ka uusi ja põnevaid vahetükkke, mida olin tellinud Bijoux Components'ist.

Komplektis on kaelakee, käevõru ja kõrvarõngad. Pean veel lisama, et need üldse minu esimesed kõrvarõngad (kahjuks õiged tellitud konksud alles poest minu poole teel).

Isetegijate ehtekonkurss http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=8809 "Meremuinasjutt" oli täpselt sobilik minu pärlitele. Osalesin ja sain endalegi üllatuseks eripreemia (parim töö polümeersavist) - Emilia Käsitöölt!

No comments: