21 August 2009

Suvi 2009

Minu jaoks on suvi alati käsitöövaba aeg. Ma pigem olen aias toimetamas, kui midagi töötoas nokitsemas. Seega on mul vähe näidata polümeersavist (FIMO, Cernit ja Sculpey!) ehteid. Samas olen ma käinud huvitavates kohtades ja kogunud materjale, et täiustada ehtekollektsiooni "EHE RAHVUSLIK". Või niisama huvitavaid inimesi kohanud.

Näiteks käisin ma Setu Folgil, mis toimus suvise kuumaga Värskas 18. juulil. Käsitöölaada, muuseumi ja ranna vahel veetsime imeilusa päeva kogu perega. Setu rahvariided on nii kaunid. Setu naised kannavad hõbeehteid ohtralt. Kogu ehete komplekti võib nimetada ka helmekorraks.
Kaks setu naist juttu ajamas ja päeva veetmas. Muide, kas teadsite, kui ilusasti oskavad setu tüdrukud tantsida?
Veel käisime me Haapsalus. Lastele meeldis väga Iloni Imedemaal, seal on tõeliselt tore. Haapsalu teise poole päevast veetsime muuseumites. Näiteks Evald Okase muuseumis toimusid klaasipuhumise päevad. Ma ei olnud varem klaaspudeli valmistamist näinud ja seetõttu jättis mulle sügava mulje, kuidas sai kuumast klaasitömbist sihvakas ja vormitud pudel.
Minu jaoks oli huvitav see, et klaasi puhus üks inimene (Ljosha) aga joonise, mida puhuda, andis kunstnik (Petra Siebel?). Kuna nende vahel suhtlemine toimus tõlgi vahendusel, siis oli kogu protsessi vaadata väga vahva. "Palun tee veel üks samasugune pudel" oli kunstniku soov pärast esimese pudeli valmimist. Ljosha lausus seepeale rahulikult, et "siis on veel eurosid vaja!" Pealtvaatajad olid kogu etendusega väga rahul.


Pool juhuslikult sattusin ma Muhumaale. Veetsin aega ehtsas Muhu suvekodus ja külastasin Muhu muuseumi. Mul on siiralt kahju, et muuseum jääb suurest teest nii palju eemale, et turistid ja ka mandrilt tulijad otsustavad tihti muuseumi mitte külastada. Ometi on muuseumis vahvaid ehtisi ja esemeid, mida vaadata. Mina leidsin näiteks sellise suveniirnuku Muhu rahvariietega. Kui kellelgi on veel selline nukk kodus üle, siis ma hea meelega teeksin kaupa;-)))

Kas teadsite Muhu pättide mustri põhiskeemi? Karikakar keskel ninaosas, kaks Muhu roosi kahel pool keskel, edasi rukkipead, väädid, maasikad, rukkililled ja lõpuks peatäis põllulilli - meelespeasid.

Suvel ja sünnipäeval võtsin vastu palju külalisi ja ma tänan Teid kõiki, kes suvel savist helmeid minuga koos veeretasid!

No comments: